wz

Nocni Bloudil 2001

Prevoviny
Bloudil 1999
Bloudil 2000
Bloudil 2001
Bloudil 2002
Bloudil 2003
Bloudil 2004
Bloudil 2005
Bloudil 2006
Bloudil 2007
Nocni Bloudil 2000
Nocni Bloudil 2001
Nocni Bloudil 2002
Nocni Bloudil 2003
Nocni Bloudil 2004
Nocni Bloudil 2005
Nocni Bloudil 2006
Nocni Bloudil 2007
Kontakt

Noční Bloudil 2001

V sobotu 1.prosince 2001 se uskutečnil již. 4. ročník nočního, orientačního, terénního, těžkého, nevážného, neprestižního, sranda-závodu. A jako již bývá zvykem, našlo se i několik pomatených dvojic, které se zřejmě z nedostatku zdravého rozumu objevily na startu s velkým odhodláním zvítězit.

Kdo o závodu slyší poprvé, jistě se ptá, co je cílem soutěžících. Úkolem dvojice, která se mimochodem během celého závodu nesmí rozdělit, je najít podle kvalitní podrobné mapy, co nejvíce kontrol (které jsme jako vždy dobře a někdy i lyšácky schovali) s rozdílným bodovým ohodnocení v předem daném časovém limitu dvou hodin. Mimo jiné na dvojici čekalo několik málo překvapení, jejichž úskalí se podařilo všem obstojně přestát.

Zcela určitě všechny závodníky překvapilo místo startu, jelikož prvně avízované místo v restauraci V Sokolovně v Pasekách v Jablonci n.N. bylo jen pouhým místem srazu. Poté, co se všichni domnívali, že budou startovat odsud, byly závodníci uvedeni do nejistoty, neboť následoval přesun zakrytým nákladním vozem do neznámého místa. Některé výroky, které zazněly při nalodění na korbu nákladního vozu, zcela určitě pramenili ze strachu z neznáme. Slova jako např. „neéé do Dachau neéé“, „tam mě nikdo nedostane“, apod. nešlo brát vážně. Ještě více byly dvojice překvapeny po zastavení náklaďáku uprostřed lesa. Zjevně většina dvojic netušila, kde se nachází a stejně tomu bylo i potom, co všichni obdrželi mapu a mohli vyrazit do akce. Někteří zkoušeli zjistit svoji polohu u řidiče okolo jedoucího auta, ale ten byl z mapy natolik zmaten, že jim nedovedl vysvětlit, kde jsou. Po několika málo minutách dostali šanci i ti nejzmatenějším a dozvěděli se svou polohu.

To už ti nejrychlejší byly u prvních kontrol, u kterých je čekalo další překvapení. Na každé kontrole byl lístek s číslem kontroly a s otázkou, která se týkala Jizerských hor. Za správnou odpověď bylo poměrně hodně bodů, které v závěrečném hodnocení mohly výrazně ovlivnit konečné umístění.

V časovém limitu letos dorazili téměř všichni, jelikož si již velmi dobře z loňských ročníků pamatovali, že pozdní příchod je penalizován velmi krutě.

Vyhlášeni byli vítězové a samozřejmě i ti nejzabloudivší, kteří získali titul Noční Bloudil 2001.  Dokonce dostali všichni startující zajímavé ceny.

 Pak už se jen hrálo, zpívalo, pilo, zpívalo, hrálo, pilo, hrálo, pilo, řvalo, pilo a  pilo.

Jak to tedy všechno dopadlo byste si mohli přečíst, kdyby se nám opět neztratily výsledky, takže už jen z paměti:

1. Víťa Balej a Michal Hons

2. Jan Vokurka a Jan Brdlík

3. Kamil Arnošt a Katka Mikošková

......

Bloudilové: Martin Tichý a Michala Hyšková a ještě jedna dvojice Martina Hnídková a Martin Hnídek

 

 Perličky ze závodu:

bullet

někteří se při zaškrtávání správných odpovědí drželi hesla „C je správně“ a tvrdohlavě tak zaškrtali všechno, ne vždy tomu ovšem tak musí být

bullet

když Préva do popisu kontroly napíše vzrostlý smrk u cesty, tak to taky nemusí být vždy vzrostlý smrk, může to být všechno kromě břízy (ta je bílá, že jo Maňas)

bullet

někteří (nechci jmenovat) při plánování trasy udělali malou chybku a aby do Jablonce dorazili jen opravdu krátce po limitu museli vzít zavděk linkovým autobusem; celá tato akce je nakonec vynesla na vynikající poslední místo, ono se totiž ze sedadla moc kontrol posbírat nedá, ale co není zakázáno je povoleno

bullet

jedna dvojka se stihla během závodu stavit v hospodě na jedno rychlý od cesty (no tomu říkám sportovci)

 

 

Díky za Vaši účast a příští rok snad opět naviděnou.

-Préva-